W drodze po zdrową przyszłość

To, co najlepsze

Jako rodzice chcemy zapewnić naszym pociechom zdrowe i radosne dzieciństwo. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w kwestii żywienia malucha? Przede wszystkim dieta dziecka powinna być zbilansowana i dostosowana do jego potrzeb żywieniowych. Warto zwracać uwagę na substancje odżywcze i wartość energetyczną przyrządzanych posiłków już na najwcześniejszym etapie życie – pomoże to wyrobić w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe.

Jak zatem skomponować dietę dziecka?

Dla prawidłowego rozwoju organizmu dziecka niezbędna są substancje odżywcze, które odpowiadają za prawidłową pracę mózgu, wspomagają układ odpornościowy i nerwowy. Ponadto pamiętajmy także o tym, by dziecko w miarę możliwości spożywało w ciągu dnia regularne posiłki.

Gotowe mieszkanki dla dzieci

Na sklepowych półkach możemy spotkać wiele gotowych produktów spożywczych przeznaczonych dla dzieci. Czy warto podawać je dzieciom? Tak, ale pamiętajmy o tym, żeby czytać etykiety, które podają wyszczególniony skład. Zrezygnujmy z kupowania gotowych mieszanek, które mają w składzie cukier oraz sztuczne konserwanty i barwniki. Układ pokarmowy malucha jest szczególnie wrażliwy, pamiętajmy także, że to właśnie w dzieciństwie kształtują się przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe – rezygnacja z dosładzanych produktów przysłuży się zdrowiu malucha teraz, jak i w przyszłości.

Dostępne na rynku gotowe produkty mogą być jednak zdrowe i wartościowe dla dzieci. Producenci gotowych mieszanek coraz częściej rezygnują z cukru i szkodliwych dodatków, które zastępują naturalnymi i pełnowartościowymi składnikami. Świadome wybory konsumenckie zmuszają producentów do zmiany receptur, to najlepiej dowodzi, jak duży wpływ jako rodzice mamy na przyszłość naszych dzieci.

Zboża, czyli co warto nich wiedzieć?

Czy w diecie dziecka powinny znajdować się zboża? Jeżeli maluch nie wykazuje nietolerancji pokarmowej na gluten, to warto wówczas włączyć do diety zboża. Pamiętajmy jednak, by przestrzegać zaleceń żywieniowych opracowanych przez specjalistów.

Jeżeli dziecko wykazuje nietolerancję pokarmową na gluten, wówczas musimy bezwzględnie zrezygnować z podawania posiłków opartych na zbożach. W żywieniu starszych dzieci ze stwierdzoną nietolerancją pokarmową na zboża świetnie sprawdzą się kaszki na bazie mąki ryżowej, kukurydzianej lub tapioki. Kaszki bezglutenowe sprawdzą się jako kaszka mleczna lub bezmleczna – wszystko w zależności od potrzeb i upodobań dziecka.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Kaszki bezglutenowe zostały przygotowane z najwyższej jakości składników, które pochodzą z kontrolowanych upraw. Najmłodsi konsumenci zasługują na to, co najlepsze i najsmaczniejsze. Dostępna na rynku kaszka Holle to niezbędna porcja witamin i składników odżywczych dla dzieci powyżej czwartego miesiąca życia.